Кликнете за да добиете бесплатни примероци

ОБЕЗБЕДУВАМЕ ВИСОКО КВАЛИТЕТНА ОПРЕМА

ГЕНКОР ОПРЕМА

 • Hybrid bond grinding wheels for CNC HSS tool fluting&grinding

  Хибридни тркала за мелење за CNC HSS алат ф...

  Карактеристики: 1. Одлична чувствителност, лесно се обновува и рекондиционирањето за време на употребата е непотребно 2. Обезбедува голема прецизност на завршната површина.3. Работното парче нема да се изгори.4. Тркалата можат да работат на голем број непарни форми.Нашите тркала со дијаманти со смола и CBN се достапни рамни, во облик на чаша, во облик на сад и во цилиндрична форма.Овие споени абразивни производи може да се користат за заострување на секачите на различни материјали, делови од оската на процепите, за сечење кварц и стакло, за мелење на крајот на...

 • Grinding Wheel sets for CNC Machining centers

  Комплети со тркала за брусење за центри за обработка со CNC

  ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ Мелење флејти со високи перформанси со линијата на производи.Новите спецификации се карактеризираат со импресивно ниски сили на брусење и максимални стапки на отстранување на залихите со мало абење на профилот.Алатите за брусење гарантираат максимална прецизност за вашите алатки и оптимална завршница на површината.Сето ова се должи на приспособениот квалитет на дијамантот. Примена Брусење со флејта на алатки за сечење TC и HSS Брусење со флејта со високи перформанси на алатки за вратило од волфрам карбид Ниски сили на брусење 1. Комбинацијата на пр...

 • diamond grinding wheels for various sharpening carbide saw blades top 12a2 125X32X5(2.5/2.5)X6

  дијамантски тркала за брусење за различно острење ...

  Тркалото за мелење со дијаманти со смола е широко користено во мелењето на сечилото за кружна пила од волфрам карбид.Работ за мелење е мазен, остар е и има долг работен век.Дијамантското преклопување со смола се користи за обработка на екранот наместо традиционалното бесплатно абразивно преклопување.Може да ја подобри ефикасноста на обработката на екранот и квалитетот на површината и да ги намали трошоците. Има висока стапка на отстранување на материјалот и добра грубост на површината.Тркалото за брусење со дијамант од смола е...

 • diamond grinding wheels for TCT carbide saw blades face for vollmer

  дијамантски тркала за мелење за TCT карбидна пила bla...

  Главно се користи за мелење лице во CNC машина за сечила за пили TCT, дијамантски тркала за брусење за острење на карбидни ножеви, тркала за мелење со дијаманти за острење карбидни алатки, како што се Vollmer, Abm, Rekord.. Гризот варира во зависност од примената.Без разлика на правење нови сечила за пила (Сечило за обработка на плочи, сечило за цврсто дрво, сечило за алуминиум, нож за пила за специјални) или повторно острење, нашите производи се добро прифатени.Има три дела кои треба да се заземјат за забите ...

 • diamond & cbn grinding wheel for Carbide Rod Cutting

  дијамантско и cbn тркало за мелење Carbide R...

  Апликации на тркало за мелење со дијаманти со смола Смола дијамантски тркала се користат за алатки од волфрам карбид, автомобилско стакло, PDC, PCD, PCBN, керамика, сафир, оптичко стакло и магнетни материјали.Тркалото за мелење со дијаманти со смола се карактеризира со мала сила на мелење, помала топлина на мелење, добро самоострување, висока ефикасност и висока завршна површина.Главно се користи за сечење, мелење за завршна обработка, полуфинирано мелење, острење и полирање.Широко се користи за преработка на скапоцени це...

 • Woodworking Tooling, Diamond and CBN Grinding Wheels

  Алатки за обработка на дрво, брусење со дијаманти и CBN...

  Тркала за секачи за обработка на дрво Композитната матрица може да обезбеди и цврстина и апсорпција на удари Главно се користи за мелење за секачи за обработка на дрво.Кинеското тркало за мелење е популарно меѓу клиентите и дома и во странство поради високиот квалитет и конкурентната цена. Гризот варира во зависност од апликацијата.Дијамантско брусење со чаши за алат Мелница за секач за карбид метал Висока ефикасност на мелење, потрошувачката на тркалото за мелење е релативно бавна;Добро самооострување, загревање на мелење мало, лесно за приклучување, ...

 • Diamond grinding wheel for carbide/Round Edge Diamond Abrasive Grinding Wheel for Saw Blade Sharpening face 4b1 125x10x32x10x1

  Дијамантско мелење тркало за карбид/Круг раб D...

  Дијамантот е најтврдиот абразивен материјал во светот.Неговата цврстина, абење и топлинска отпорност го направија дијамантот најсоодветен абразив за обработка на материјали како што се: *Тврд мател *Волфрам карбид *Керамички материјали *Магнетни материјали *Силиконски материјали *Термички материјали од легура за прскање *Поликристален дијамант и CBN празни места Дијамантско мелење тркало вклучува : Тркало за мелење со дијаманти со смола за мелење Витрификувано/керамичко тркало за мелење дијаманти Метално мелење со дијаманти со лепење.Кога ќе направите...

 • Semi-automatic grinding machine diamond grinding wheel face lxd 150x16x6x1.5

  Полуавтоматска машина за мелење дијамантски мелење...

  Овој тип на тркала за брусење е погоден за употреба на полуавтоматска машина за брусење на сечилото од легура, погодна за фабрики за мебел или производители специјализирани за надворешна обработка на ножеви од легура.Дијамантски тркала со тело од бакелит Дијамантско тркало со тело од бакелит со добра еластичност, користено во индустријата за обработка на дрво, бесплатно сечење и долг животен век Дијамантско тркало со тело од бакелит за цилиндрично брусење, еластичност, острина и точност 4 инчен дијамант приспособен, дијамант од 5 инчи...

Верувајте ни, одберете не

За нас

 • jinyu

Краток опис:

Shijiazhuang Jinyunxiang Technology Co., Ltd. е специјализирана за тркала поврзани со смола и супер тврд материјал и тркала за мелење CBN.Во текот на десет години развој, станавме лидер на производителот на тркала за мелење.Производите се широко користени во производните линии на стотици домашни и странски компании.Врз основа на управувањето со чесноста, чувањето на верата, прецизноста, вечноста, би сакале да снабдуваме економични, конзистентни и квалификувани производи.

Учествувајте во изложбените активности

НАСТАНИ И ТРГОВСКИ САМИ

 • 1 (5)
 • 1 (1)
 • 1 (2)
 • 1 (3)
 • 1 (4)

Испратете ни ја вашата порака: