дијамант и cbn тркало за мелење од легиран челик Сечило за ленти со лента md2 175x32x12(2)x2

Краток опис:

форма: 1ZD1 (MD3)

димензии: 175X32X12(2)X2

Гриз: D64 C46

Употреба: повторно острење за производство на висококвалитетни сечила за пила со би-метал бенд

 

 


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Дијамантско тркало на површината на биметаллното сечило за пила

Подобрете ја јасноста на сечилото на биметалличната пила

1ZD1 175 mm X32 mm X12 (2) mm X2 mm

1ZD1 150mmX32mmX2.8mmX5mm

Бидејќи површината на забот од легура на сечилото за пила со лента од биметаллиум е кратка, дијамантското тркало со мала контактна површина е професионално произведено, но животниот век на тркалото мора да се гарантира.Затоа, следната форма е дизајнирана да го обезбеди животниот век на тркалото.Многу совршен дизајн може да ги гарантира и Стапката на деформација на тркалото за брусење е мала и може да го гарантира животниот век на тркалото за брусење,

Главно се користи за мелење лице на биметални ленти за пила.Бидејќи површината на забот на сечилата на пилата со биметални ленти е релативно тесна, контактната површина е исто така релативно мала.Обезбедете добра издржливост на тркалото за мелење.Ова тркало за мелење е погодно за повеќето машини за мелење на запчаниците со сечилото на пилата, особено во местата каде што махагони е популарен во Југоисточна Азија.
Биметалличните сечила за пила со лента постепено ги заменија некои брзи челични сечила за пила во дрво и други индустрии поради нивните високи перформанси.Дефектот е што обичните тркала за брусење не можат да бидат остри.На мнозинството корисници им се допаѓа!Прифатете го прилагодувањето на клиентите, производите на акции, може да се испорачаат во секое време, добредојдени сте да се распрашате!

 

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

 

grindingwheel

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

Ве молиме прилагодете го тркалото за мелење дијаманти според следново

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

 

1 2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Поврзани производи

  • diamond & cbn grinding wheel for bi-metal band saw blades side angle 3A1 100X20X7X4.2

   дијамантско и cbn тркало за мелење за би-метал ...

   Тркала за брусење со дијаманти за страничните сечила на пилата со биметаллен ленти Подобрете ја острината на сечилото на пилите со биметаллен бенд Ефикасно и остро тркало за брусење со дијаманти и CBN Сечилото на пилата со биметаллина е високо пофалено од корисниците поради неговата висока издржливост и острина.Кога правите ново сечило за пила со лента, треба да изберете ефикасно тркало за брусење за да го обликувате за да ја обезбедите конзистентноста на страната, а со тоа да ја зголемите совршеноста на сечилото на пилата со лента од легура за сечење, Според горната карактеристика...

  • diamond & cbn grinding wheel for bi-metal band saw blades top 12a2/20° 125X20X3.6(1.8/1.8)X6

   дијамантско и cbn тркало за мелење за би-метал ...

   Дијамантски тркала за врвни сечила за пила со биметални ленти Два вида дијаманти се користат за продолжување на животниот век на тркалото за брусење додека се обезбедува финиш.Подобрете ја чистината на сечилото на биметалличната пила.Еднократно обликување за да се намалат грешките при секундарно товарење и растоварување.Дијамантски тркала за биметални ленти за пила.CBN за ножеви за пила со метална лента.Кога се користи овој вид на тркало за брусење, биметаллното сечило на пилата може да обезбеди дека целиот круг скока во рамките на 0,05-0,1 mm, што во голема мера го подобрува ...

  Испратете ни ја вашата порака: