дијамантско и cbn тркало за брусење за би-метални ленти за пила страничен агол 3A1 100X20X7X4.2

Краток опис:

форма: 3A1

димензии: 100X20X7X4.2

Гриз: D64 C46

Употреба: повторно острење за производство на висококвалитетни сечила за пила со би-метал бенд

 


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

дијамантски тркала за брусење за би-метал бенд сечила пила страна

Подобрете ја острината на сечилото на пилата на би-метал

Ефикасно и остро тркало за мелење со дијаманти и CBN

Биметаллното сечило на пилата е високо пофалено од корисниците поради неговата висока издржливост и острина.Кога правите ново сечило за пила со лента,

треба да изберете ефикасно тркало за мелење за да го обликувате за да ја обезбедите конзистентноста на страната, а со тоа да ја зголемите совршеноста

на сечилото за пила од легури за сечење,

Според горенаведените карактеристики, нашата компанија специјално го произведе овој тип на брусни тркала, кој е ефикасен, остар и има

добра отпорност на абење со цел да се задоволат потребите на фабриките кои произведуваат биметални ленти за пила.

Дијамантско мелење тркало за обработка на биметална лента за пила, CBN за обработка на челична пила со ленти со голема брзина,

Покрај тоа, тркалото за мелење со дијаманти или CBN исто така може да се прилагоди според потребите на клиентите

За специфична обработка и големина на производот, погледнете го воведот на сликата.

diamond

diamond

grindingwheel

wheel

wheel

wheel

 

 

diamond

diamond

Обработете и приспособете различни форми

wheel

 

1 2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Поврзани производи

  • diamond & cbn grinding wheel Alloy Steel Bandsaw Blade face md2 175x32x12(2)x2

   дијамантско и cbn тркало за брусење од легиран челик Б...

   Дијамантско тркало на површината на сечилото за пила со биметаллен ленти Подобрете ја јасноста на сечилото на пилата со биметаллен ленти 1ZD1 175 mm X32 mm X12 (2) mm X2 mm 1ZD1 150 mmX32 mmX2,8 mmX5 mm Бидејќи површината на забот од легура на биметалличната легура е кратка пила со лента, тркалото со мала контактна површина е професионално произведено, но животниот век на тркалото мора да се гарантира.Затоа, следната форма е дизајнирана да го обезбеди животниот век на тркалото.Многу совршен дизајн може да гарантира и деформација на...

  • diamond & cbn grinding wheel for bi-metal band saw blades top 12a2/20° 125X20X3.6(1.8/1.8)X6

   дијамантско и cbn тркало за мелење за би-метал ...

   Дијамантски тркала за врвни сечила за пила со биметални ленти Два вида дијаманти се користат за продолжување на животниот век на тркалото за брусење додека се обезбедува финиш.Подобрете ја чистината на сечилото на биметалличната пила.Еднократно обликување за да се намалат грешките при секундарно товарење и растоварување.Дијамантски тркала за биметални ленти за пила.CBN за ножеви за пила со метална лента.Кога се користи овој вид на тркало за брусење, биметаллното сечило на пилата може да обезбеди дека целиот круг скока во рамките на 0,05-0,1 mm, што во голема мера го подобрува ...

  Испратете ни ја вашата порака: