дијамантски мелење тркала за TCT карбид сечила пила лице за vollmer

Краток опис:

форма: 1ZD1 (mD3)

димензии:125х32х15(1,5)х1

Гриз: D64 D46

Употреба: повторно острење за производство на врвни карбидни ножеви за пила.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Главно се користи за мелење лице во CNC машина за сечила за пили TCT, тркала за брусење со дијаманти за острење на карбидни ножеви, тркала за брусење со дијаманти

за острење карбидни алатки, како што се Vollmer, Abm, Rekord.. Гризот варира во зависност од примената.

Без разлика на правење нови сечила за пила (Сечило за обработка на чинии, сечило за цврсто дрво, сечило за пила за алуминиум),

Saw Blade For Special) или повторно острење, нашите производи се добро прифатени.

Има три дела што треба да се заземјат за забите на кружната пила, лицето, горниот дел и страните, а на различни делови им требаат различни тркала за мелење на различни машини.

1, Тркала за мелење лице:

Форми: 4A2, 12V2, 12V9

Абразиви: Дијамант

Бонд: смола

Работно парче: Карбидни заби

Дел од мелење: Лицето на забите

Изберете различни тркала за мелење според вашите различни потреби.Алуминиумските дијамантски тркала за мелење имаат добра цврстина,

погоден за мелење алуминиумски материјали и врвни ножеви за пила.Тркалата за мелење бакелит се еластични, не се лесно да се оштетат тркалата за мелење и имаат долг животен век.

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

125x32x8(1.5)x1

grindingwheel

grindingwheel

未标题-1

 

Various sharpening carbide saw blades diamond grinding wheels face MD3 125X32X15(1.5)X1

Various sharpening carbide saw blades diamond grinding wheels face MD3 125X32X15(1.5)X1

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Обработка на различни легирани ножеви за пили

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

2

 

Некои од фотографиите доаѓаат од Интернет.Во случај на прекршување, ве молиме контактирајте не преку е-пошта и избришете


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Поврзани производи

  • Electroplated diamond wheel for Saw blade open teeth 1A1 250X25.4X2.5

   Поклопено дијамантско тркало за отворено сечило на пилата ...

   Тркалото за мелење со дијамант е дијамантско мелење направено со електрохемиски метод.Работниот слој на тркалото за брусење содржи дијамантски абразивни честички, а дијамантскиот абразив се врзува за подлогата со средство за поврзување на метал.Прво, дебелината на средството за поврзување на метал е 20% од висината на дијамантските абразивни зрна (горниот песок), а потоа средството за поврзување метал се користи за поврзување (згуснување) на дијамантските абразивни зрна до дебелина од околу 2/3 ...

  • diamond & CBN grinding wheels FOR SHARPENING CARBIDE SAW BLADES SIDE 3A1 100X32X7X5

   дијамантски и CBN брусни тркала ЗА ОССТР...

   Апликации на тркало за мелење со дијаманти со смола Смола дијамантски тркала се користат за алатки од волфрам карбид, автомобилско стакло, PDC, PCD, PCBN, керамика, сафир, оптичко стакло и магнетни материјали.Тркалото за мелење со дијаманти со смола се карактеризира со мала сила на мелење, помала топлина на мелење, добро самоострување, висока ефикасност и висока завршна површина.Главно се користи за сечење, мелење за завршна обработка, полуфинирано мелење, острење и полирање.Широко се користи за преработка на скапоцени ...

  • diamond grinding wheels for various sharpening carbide saw blades top 12a2 125X32X5(2.5/2.5)X6

   дијамантски тркала за брусење за различно острење ...

   Тркалото за мелење со дијаманти со смола е широко користено во мелењето на сечилото за кружна пила од волфрам карбид.Работ за мелење е мазен, остар е и има долг работен век.Дијамантското преклопување со смола се користи за обработка на екранот наместо традиционалното бесплатно абразивно преклопување.Може да ја подобри ефикасноста на обработката на екранот и квалитетот на површината и да ги намали трошоците. Има висока стапка на отстранување на материјалот и добра грубост на површината.Тркалото за брусење со дијамант од смола е...

  Испратете ни ја вашата порака: