Rrota bluarëse diamanti dhe cbn Fytyra e tehut të sharrës së brezit me aliazh çeliku md2 175x32x12(2)x2

Përshkrim i shkurtër:

forma: 1ZD1 (MD3)

dimensionet: 175X32X12(2)X2

Gri: D64 C46

Përdorimi: rimprehja e prodhimit të teheve të sharrës me brez të lartë Bi-Metal Band

 

 


Detajet e produktit

FAQ

Etiketat e produktit

Rrota diamanti në sipërfaqen e tehut të sharrës me shirit bimetal

Përmirësoni qartësinë e tehut të sharrës me shirit bimetal

1ZD1 175 mm X32 mm X12 (2) mm X2 mm

1ZD1 150mmX32mmX2.8mmX5mm

Për shkak se sipërfaqja e dhëmbit të aliazhit të tehut të sharrës me brez aliazh bimetal është e shkurtër, rrota e diamantit me sipërfaqe të vogël kontakti është prodhuar në mënyrë profesionale, por jeta e rrotës duhet të garantohet.Prandaj, forma e mëposhtme është krijuar për të siguruar jetëgjatësinë e timonit.Një dizajn shumë i përsosur mund të garantojë të dyja Shkalla e deformimit të rrotës bluarëse është e vogël dhe mund të garantojë jetëgjatësinë e rrotës bluarëse,

Përdoret kryesisht për bluarjen me fytyrë të teheve të sharrës me shirit bimetal.Për shkak se sipërfaqja e dhëmbëve të teheve të sharrës me brez bimetal është relativisht e ngushtë, sipërfaqja e kontaktit është gjithashtu relativisht e vogël.Siguroni qëndrueshmëri të mirë të rrotës së bluarjes.Kjo rrotë bluarëse është e përshtatshme për shumicën e makinerive bluarëse të tehut të sharrës me shirit, veçanërisht në vendet ku sofër është e popullarizuar në Azinë Juglindore.
Tehët e sharrës me shirit bimetalik kanë zëvendësuar gradualisht disa tehe sharre me brez çeliku me shpejtësi të lartë në përpunimin e drurit dhe industri të tjera për shkak të performancës së tyre me kosto të lartë.Defekti është se rrotat e zakonshme bluarëse nuk mund të jenë të mprehta.Shumica e përdoruesve e pëlqejnë atë!Pranoni personalizimin e klientit, produktet e aksioneve, mund të dërgohen në çdo kohë, jeni të mirëpritur të pyesni!

 

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

 

grindingwheel

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

Ju lutemi personalizoni rrotën bluarëse të diamantit sipas sa vijon

Diamond Grinding Wheels for Face Grinding

 

1 2


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Produkte të ngjashme

  • diamond & cbn grinding wheel for bi-metal band saw blades side angle 3A1 100X20X7X4.2

   Rrota bluarëse diamanti dhe cbn për bimetal ...

   Rrota bluarëse diamanti për briskat anësore të sharrës me brez bimetal Përmirësimi i mprehtësisë së tehut të sharrës me brez bimetal Efektive dhe e mprehtë rrota bluarëse diamanti dhe CBN Tehu i sharrës me brez bimetal vlerësohet shumë nga përdoruesit për shkak të qëndrueshmërisë dhe mprehtësisë së lartë.Kur bëni një teh të ri sharre me shirit, duhet të zgjidhni një rrotë bluarëse efikase për t'i dhënë formë për të siguruar qëndrueshmërinë e anës, duke rritur në këtë mënyrë përsosmërinë e tehut të sharrës me shirit të aliazhit, sipas karakteristikës së mësipërme...

  • diamond & cbn grinding wheel for bi-metal band saw blades top 12a2/20° 125X20X3.6(1.8/1.8)X6

   Rrota bluarëse diamanti dhe cbn për bimetal ...

   Rrota diamanti për tehet e sharrës me shirit bimetal të sipërm Dy lloje diamanti përdoren për të zgjatur jetën e rrotës së bluarjes duke siguruar përfundimin.Përmirësoni qartësinë e tehut të sharrës me shirit bimetal.Formim një herë për të reduktuar gabimet në ngarkimin dhe shkarkimin dytësor.Rrota diamanti për sharrë me shirit bimetal.CBN për sharrë me shirit metalik.Kur përdorni këtë lloj rrote bluarëse, tehu i sharrës me brez bimetal mund të sigurojë që i gjithë rrethi të kërcejë brenda 0,05-0,1 mm, gjë që përmirëson shumë...

  Na dërgoni mesazhin tuaj: