rrota bluarëse diamanti për tehët e sharrës karabit TCT fytyrë për vollmer

Përshkrim i shkurtër:

forma: 1ZD1 (mD3)

dimensionet:125x32x15(1.5)x1

Gri: D64 D46

Përdorimi: rimprehje për prodhimin e teheve të sharrës me karabit të nivelit të lartë.


Detajet e produktit

FAQ

Etiketat e produktit

Përdoret kryesisht për bluarjen e fytyrës në makinën CNC për tehet e sharrës TCT, rrotat bluarëse me diamant për mprehjen e teheve të sharrës me karabit, rrotat bluarëse me diamant

për mprehjen e veglave karabit, si Vollmer, Abm, Rekord.. Grit ndryshon sipas aplikimit.

Nuk ka rëndësi të bësh tehe të reja sharre (Thë sharre për përpunimin e pllakave, teh sharre për dru të ngurtë, teh sharre për alumin),

Saw Blade For Special) ose rimprehje, produktet tona priten mirë.

Ka tre pjesë që duhet të tokëzohen për dhëmbët e sharrës rrethore, fytyrën, pjesën e sipërme dhe anët, dhe pjesë të ndryshme kanë nevojë për rrota të ndryshme për t'u bluar në makina të ndryshme.

1, Rrotat për bluarjen e fytyrës:

Format: 4A2, 12V2, 12V9

Lëndë gërryese: Diamant

Lidhja: Rrëshirë

Pjesa e punës: Dhëmbët karabit

Pjesë e bluarjes: Fytyra e dhëmbëve

Zgjidhni rrota të ndryshme bluarjeje sipas nevojave tuaja të ndryshme.Rrotat bluarëse të diamantit të aluminit kanë ngurtësi të mirë,

i përshtatshëm për bluarjen e materialeve të aluminit dhe teheve të sharrës së nivelit të lartë.Rrotat bluarëse të bakelitit janë elastike, nuk dëmtohen lehtë rrotat bluarëse dhe kanë jetë të gjatë.

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

125x32x8(1.5)x1

grindingwheel

grindingwheel

未标题-1

 

Various sharpening carbide saw blades diamond grinding wheels face MD3 125X32X15(1.5)X1

Various sharpening carbide saw blades diamond grinding wheels face MD3 125X32X15(1.5)X1

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Përpunimi i teheve të sharrës me aliazh të ndryshëm

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

Diamond Grinding Wheels for Thick Face Grinding

2

 

Disa nga fotot vijnë nga interneti.Në rast shkeljeje, ju lutemi na kontaktoni me email dhe fshijeni


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Produkte të ngjashme

  • Electroplated diamond wheel for Saw blade open teeth 1A1 250X25.4X2.5

   Rrota diamanti e elektrizuar për tehun e sharrës së hapur ...

   Rrota bluarëse e diamantit të elektrizuar është një rrotë bluarëse diamanti e bërë me metodën elektrokimike.Shtresa e punës e rrotës bluarëse përmban grimca gërryese diamanti, dhe gërryesja e diamantit është e lidhur me nënshtresën nga një agjent lidhës metalik.Së pari, trashësia e agjentit lidhës metalik është 20% e lartësisë së kokrrave gërryese të diamantit (rëra e sipërme), dhe më pas agjenti lidhës metalik përdoret për të lidhur (trash) kokrrat gërryese të diamantit në një trashësi prej rreth 2/3. ...

  • diamond & CBN grinding wheels FOR SHARPENING CARBIDE SAW BLADES SIDE 3A1 100X32X7X5

   Rrotat bluarëse diamanti dhe CBN PËR SHPEJTË...

   Aplikimet e rrotave bluarëse të diamantit me lidhje rrëshire Rrotat e diamantit me rrëshirë përdoren për veglat e karbitit të tungstenit, xhamin e automobilave, PDC, PCD, PCBN, qeramikën, safirin, xhamin optik dhe materialet magnetike.Rrota bluarëse e diamantit të lidhjes me rrëshirë përmban forcë të vogël bluarjeje, më pak nxehtësi bluarëse, vetë-mprehje të mirë, efikasitet të lartë dhe përfundim të lartë të sipërfaqes.Përdoret kryesisht për prerje, bluarje të përfundimit, bluarje gjysmë-finitare, mprehje dhe lustrim.Ajo është përdorur gjerësisht për përpunimin e çmuar ...

  • diamond grinding wheels for various sharpening carbide saw blades top 12a2 125X32X5(2.5/2.5)X6

   Rrota bluarëse diamanti për mprehje të ndryshme ...

   Rrota bluarëse e diamantit me lidhje rrëshirë përdoret gjerësisht në bluarjen e tehut të sharrës rrethore të karabit të tungstenit.Buza e bluarjes është e lëmuar, është e mprehtë dhe ka një jetë të gjatë shërbimi.Rrota e mbështjelljes së diamantit me lidhje me rrëshirë përdoret për përpunimin e ekranit në vend të mbështjelljes tradicionale pa gërryes.Mund të përmirësojë efikasitetin e përpunimit të ekranit të ekranit dhe cilësinë e sipërfaqes, si dhe të zvogëlojë koston. Ka një shkallë të lartë të heqjes së materialit dhe vrazhdësi të mirë të sipërfaqes.Rrota bluarëse e diamantit me rrëshirë është...

  Na dërgoni mesazhin tuaj: